Det er muligt for alle medlemmer at afgive fuldmagt til vores generalforsamling lørdag d. 26. marts.

Kan du ikke deltage i vores generalforsamling nu på lørdag, vil vi opfordre dig til at gøre din stemme gældende gennem en fuldmagt. Vi har gjort det let for dig at udfylde fuldmagten, og du har helt indtil d. 25. marts klokken 23.59.

Er du tilmeldt generalforsamlingen fysisk i Odense eller online, er du selvfølgelig stadig velkommen til at udfylde en fuldmagt på forhånd. Du kan så ikke stemme til generalforsamlingen, men du må gerne stille spørgsmål.  

Afgiv fuldmagt her.

Ny kurs for investering i europæiske våbenproducenter

Den nuværende sikkerhedspolitiske situation betyder, at AkademikerPension ændrer sin ansvarlighedspolitik, og åbner for øgede investeringer i europæiske våbenproducenter.

Se webinaret: Er dit afkast i fare på grund af klimakrisen?

Mød meteorolog, klimaekspert og tidligere DR-vært, Jesper Theilgaard, og talsperson for klimaorganisationen Ansvarlig Fremtid, Thomas Meinert Larsen på dette webinar.